Kruszywa

Oferujemy kruszywa z różnych materiałów

Oferta obejmuje szeroki wybór kruszyw ogrodowych i ozdobnych, które doskonale sprawdzą się w aranżacji przestrzeni zieleni, jak i kruszyw drogowych, idealnych do budowy dróg i infrastruktury hydrotechnicznej.

Bogata oferta kruszyw

Kruszywa drogowe, budowlane
i ogrodowe/ozdobne

W ofercie kruszyw znajdziemy różnorodne materiały, które spełnią potrzeby zarówno w budownictwie drogowym, jak i w aranżacji przestrzeni zieleni. Dostępne kruszywa drogowe gwarantują trwałość i stabilność nawierzchni, podczas gdy kruszywa ogrodowe i ozdobne dodadzą wyjątkowego charakteru każdemu projektowi krajobrazowemu. Bogactwo opcji pozwoli dopasować materiały do konkretnych potrzeb, zapewniając zarówno funkcjonalność, jak i estetykę.

Co nas wyróżnia?

 • szeroka oferta kamieni
 • własny transport
 • szybka realizacja
 • fachowe doradztwo
 • najwyższa jakość materiałów
Sprzedaż luzem w workach 25 kg oraz big bag.
Sprzedaż detaliczna i hurtowa z możliwym własnym odbiorem na kopalniach,
możliwość wysyłki wagonowej oraz samochodowej.
Jesteśmy Autoryzowanymi Partnerami Handlowymi producentów kruszyw:
 • Grysy Janowickie produkowane są z wielobarwnej odmiany dolomitu. Dominującym kolorem jest biały. Ziarna tej barwy stanowią około 60% całości zabarwienia grysu. Występują w dwóch wersjach: 8-16 mm standardowy i 8-16 mm płukany. Grysy Janowickie sprzedawane są zarówno w opakowaniu typu big-bag jak i luzem. Minimalna wartość zamówienia dla grysów luzem wynosi 3 tony.
 • Kruszywa Janowickie produkowane jest z kolorowej odmiany dolomitu i występuję w dwóch rozmiarach: 16-35 mm oraz 35-60 mm. Stosowane są jako materiał dekoracyjny w przydomowych ogrodach oraz parkach.
 • Otoczaki Janowickie to naturalne kamienie ze skały dolomitowej, która jest formą marmuru dolomitycznego, poddane procesowi obtaczania. Otoczaki dolomitowe wyróżnia oryginalny kształt przypominający wyglądem naturalny kamień rzeczny. Cechuje je również ciekawa kolorystyka. Produkowane są w kolorze naturalnym, tj. białe z wielobarwnymi wtrąceniami (tzw. białe) lub pastelowe z wielobarwnymi wtrąceniami. Otoczaki Janowickie występują w następujących wielkościach: 5-20 mm, 20-40 mm, 40-60 mm, 60-80 mm.

Realizacje

 • Kora kamienna to idealne kruszywo dekoracyjne do każdego ogrodu, obiektów użyteczności publicznej oraz zieleni miejskiej. Sprawdzi się przy tworzeniu rabat i skalniaków. Kora doskonale współgra z zielenią, tworząc unikatowe kompozycje.
 • Płytka łupana szara doskonale nadaje się do tworzenia ścieżek ogrodowych, podjazdów i wielu innych aranżacji kamiennych.
 • Kamień gnejsowy szary sprawdzi się idealnie jako wypełnienie koszy gabionowych, może również zostać z powodzeniem użyty do wielu innych aranżacji ogrodowych.
 • Płytka łupana laminowana o nietuzinkowej kolorystyce jest idealna do tworzenia rustykalnych skalniaków, murków kamiennych i tarasów ogrodowych.
 • Płytka laminowana idealna do gabionów, może być także stosowana jako alternatywa kory kamiennej na dużych powierzchniach i skalniakach.
 • Kamień łamany laminowany i głazy ogrodowe – doskonały kamień, który stanowi wyjątkową ozdobę Twojego ogrodu. Nadaje wyrafinowany styl oraz nowoczesność w rozwiązaniach architektonicznych.
 • Głazy ogrodowe „szpilki” – pionowy kształt sprawia, że produkt jest niezastąpiony w orientalnych ogrodach. Niepowtarzalna forma naturalnej skały powoduje, że każda szpilka jest wyjątkowa, stanowiąc swoiste dzieło natury i rąk ludzkich. Oferujemy szpilki o podstawie ciętej oraz w podstawie betonowej.
 • Otoczaki gnejsowe sprawdzają się jako wypełnienie gabionów, a zwłaszcza koszy gabionowych. Można je wykorzystać zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynków. To naturalna galanteria ozdobna najlepszego gatunku.

Realizacje

Zielone BRYŁY GREEN BOULDER to specjalnie wyselekcjonowane kawałki naszego serpentynitu antygorytowego. Dostępne są w trzech wymiarach. Najczęściej wykorzystywane są na skalniaki, jako dominujące elementy ozdobne w ogrodach lub jako pomniki.
ROZMIAR S (do 80cm), ROZMIAR M (do 120cm), ROZMIAR L (powyżej 120cm), MIX (bez selekcji rozmiaru).

KAMIEŃ DO GABIONÓW – kruszywo łamane znajduje szereg zastosowań we współczesnej architekturze. Nasz zielony kamień świetnie sprawdza się, jako wypełnienie gabionowych płotów i elementów użytkowych. Kamień Green Gabion produkujemy w 3 zakresach wielkości poszczególnych bryłek. 31- 63 mm, 80- 150 mm, 80- 250 mm.

Otoczaki GREEN DREAM to najbardziej dopracowane produkty z oferty Polish Green charakteryzujące się piękną zieloną barwą. Używane do rabatek, skalniaków, oczek wodnych oraz jako kompozycje kamienno- roślinne. Otoczaki sprzedajemy w 5 różnych frakcjach. Od najmniejszych 2- 10mm, przez 10- 20mm, 20- 40mm, 40- 60mm aż po duże otoczaki 60 – 150 mm.

Kamień RETRO – kamień łamany o zaokrąglonych krawędziach – 80-150, 80-250.

Grys GREEN GRAVEL to najdrobniejsza postać kamienia. Ze względu na swój drobny rozmiar oraz walory wizualne, najczęściej wykorzystywany jest do wyściełania ścieżek wewnątrz ogrodów, podjazdów oraz opasek przy budynkach. Dostępne w sprzedaży są różne dobrze posortowane frakcje: 8-16, 8-11, 5-8, 16-22, 11-16, 2-5.

Dzikówka, swój nieregularny kształt i naturalną fakturę zawdzięcza mechanicznej obróbce. Proces płomieniowania – czyli poddanie kamienia działaniu ognia – sprawia, że nasza dzikówka z serpentynitu nabiera głębokiej, szlachetnej barwy. Dzikówka płomieniowana najlepiej sprawdzi się jako materiał na ścieżki ogrodowe, płytki tarasowe i schodowe, murki kamienne i wszędzie tam, gdzie liczy się naturalny efekt, trwałość i wygoda.

Realizacje

W naszej ofercie znajdą Państwo różnorodne produkty, w tym bazalt, kamień naturalny Biała Marianna, grys granitowy Dalmatyńczyk, jak również grys Venga, mączkę granitową, grys i otoczaki Thassos, grys i otoczaki Rosso Verona, grys Ice Blue, otoczaki Cherry, otoczaki Rainbow, otoczaki Black Angel i Green Angel oraz żwir drenażowy. Dzięki temu możemy sprostać nawet najbardziej wymagającym projektom budowlanym i zapewnić kompleksową obsługę naszych Klientów. Oferowane przez nas kruszywa cechują się nie tylko wysoką jakością, ale także różnorodnością, co pozwala dostosować się do indywidualnych potrzeb każdego zleceniodawcy.

Ziemia ogrodowa to zazwyczaj dwa podstawowe rodzaje: czarnoziem i humus. Każda z nich ma inne właściwości, stąd też ich różna cena. Najdroższą jest czarnoziem, bowiem jest to najżyźniejszy rodzaj gleby, który występuje w nielicznych miejscach w Polsce. To gleba próchnicza i żyzna, bogata w wiele składników mineralnych, które wspomagają rozwój roślin.

Podobne właściwości do czarnoziemu ma humus – to nic innego jak podłoże próchnicze składające się w głównej mierze z ziemi kompostowej, organicznej. Podobnie, jak w przypadku czarnoziemu jest ona niezwykle bogata w składniki odżywcze.

Kruszywa budowlane znajdują szerokie zastosowanie w budownictwie drogowym, kolejowym, hydrotechnicznym oraz jako kruszywa do betonu. Mieszanki gnejsowe, tłuczeń i kliniec to materiał wykorzystywany miedzy innymi przy budowie autostrad, dróg szybkiego ruchu oraz w warstwach podbudów zasadniczych i pomocniczych głównych arterii komunikacyjnych.

Sprzedaż luzem w workach 25 kg oraz big bag.
Sprzedaż detaliczna i hurtowa z możliwym własnym odbiorem na kopalniach,
możliwość wysyłki wagonowej oraz samochodowej.